מה זו בכלל בינה מלאכותית

או למה מכונות תבוניות לעולם לא יעברו את מבחן טיורינג

הקושי להגדיר בינה או אינטליגנציה מלאכותית נובע מהקושי שלנו להגדיר אינטליגנציה באופן כללי. האם כלבים יותר חכמים מחתולים? האם בעלי חיים פועלים מאינסטינקטים או מתבונה? והאם חכמה ואינטליגנציה הם אותו הדבר? במאמר שפרסם אלן טיורינג ב1950 הבין טיורינג, בחכמתו האדירה, שההגדרה והתפיסה של אינטליגנציה היא מאוד מסובכת וסובייקטיבית, ולכן אם אנחנו רוצים לדבר על מכונות תבוניות עדיף לנו דווקא להתרחק כמה שיותר מההגדרה של תבונה. המשך לקרוא

ZTE Open FirefoxOS Phone- סקירה

אחרי המתנה של כמעט שבועיים,  סוף סוף קיבלתי את הטלפון הפתוח של ZTE וחשבתי לכתוב סקירה קצרה.

קניתי את הטלפון הזה בעיקר כדי לשחק קצת עם FirefoxOS  ולהתנסות בפיתוח אפליקציות לפלטפורמה. אז הסקירה הזו הולכת להתמקד בעיקר בצד הפיתוחי של הטלפון הזה בעיקר מבחינת הפתיחות שלו (כי לפתח בשבילו ממש עוד לא יצא לי).

אם אתם חושבים על לקנות את הטלפון בשביל שימוש יומיומי, העצה שלי היא שזה מאוד לא מומלץ. מוזילה טוענת שהיא מכוונת את הטלפונים שלה ל”שווקים מתפתחים” שזו דרך יפה להגיד אנשים בלי כסף. הטלפון איטי, המסך טאצ’ לא מדייק והמצלמה 2MP שלו מצלמת תמונות כל כך גרועות שקשה לי להאמין שהן אפילו מגיעות ל2 מגה פיקסל. אני בטוח שתוכלו למצוא טלפון אנדרואיד טוב וזול יותר (אבל מה אני מקשקש אין שום סיכוי שמישהו בארץ בכלל שמע על הטלפון הזה אם הוא לא מפתח שלא לדבר על לרצות לקנות אותו).

המשך לקרוא

נעמי85 – מייצר סיסמאות חזקות

אז אחרי שמני רוזנפלד האגדי פרסם מחולל ססמאות משלו

החלטתי סוף סוף ליצור את המחולל ססמאות שאני מעוניין בו מאז שראיתי את הקומיקס של XKCD בעניין
המחולל הזה יוצר סיסמא מבערך 4,500 מילים עבריות (שנלקחו מהפרוייקט העברי של ויקימילון ) כל מילה נותנת לנו קצת יותר מ 12 ביטים של אנטרופיה ככה שעם 6 מילים בלבד ניתן לקבל סיסמא חזקה.

יש להזיז את העכבר בכדי ליצור מידע רנדומאלי

(נותרו: )

(reSeed)

בנוסף ישנה גירסה המותאמת למובייל וזמינה להורדה לשימוש ללא חיבור לאינטרנט

כל הקוד כמובן זמין בגיטהאב חופשי לשימוש ויש שם גירסה מובנית שניתן להוריד למחשב ותעבוד גם כאשר המחשב לא מחובר לאינטרנט –
https://github.com/yonjah/Naomi-85-SPG

למי שתהה לגבי השם המניע העיקרי שלי ביצירה של המחולל סיסמאות הזה היה בגלל הסיסמאות המאוד חלשות שחברה שלי אוהבת להשתמש בהן, כמו השם שלה והשנה בה היא נולדה.
המחולל הזה מוקדש לה ואני מקווה שבזכותו היא לא תשתמש בסיסמאות כאלה יותר לעולם.